Firma Kataloğu

Firma kataloğumuzu indirerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kataloğu İndirin

(EN) Kataloğu İndirin

Ges Projelendirme

>Danışmanlık
>Proje
>EPC
>FSP (Fronius System Partner)

Güneş enerjisi santralleri (GES) güneşten alınan enerjiyi elektrik enerjisine çevirmek amacıyla kurulan sisteme verilen isimdir. Güneşten alınan enerji fotovoltaik modüller ve diğer ekipmanlar sayesinde elektrik enerjisi olarak depolanabilir.

Güneş enerjisi santrallerine geçmişten günümüze gelen güneş enerjisi ile çalışan hesap makineleri örnek verilebilir. GES, bu örneğin çok daha gelişmiş ve yüksek enerjiler üretebilen sistemleri niteliğindedir. GES sistemleri güneş ışınlarını direkt olarak elektrik enerjisine dönüştürmek ve gelişmiş piller aracılığı ile depolamak için fotovoltaik hücrelerden oluşan solar panellerden faydalanır.

 

Güneş Enerjisi Santralleri (GES) Ana Yapı Elemanları

Fotovoltaik (PV) Panel: İletken PV hücrelerinin panel üzerinde birleşerek güneşten aldığı doğrudan ışınları elektrik enerjisine dönüştürmeye yarayan elemandır.

İnverter: Fotovoltaik panellerin ürettiği doğru akım enerjisini günlük kullanıma uygun olarak alternatif akıma dönüştüren evirici bir cihazdır.

Panel Taşıyıcı Sistemi: Fotovoltaik panellerin yerleştirildiği düzenektir.

Balance of System: Yukarıdaki temel yapı taşları haricindeki elemanları ifade eden malzemelerdir. Bunlara örnek vermek gerekirse Altyapı, AG – OG Kablo, Konnektör, Paralelleme Panoları, Şalt Ekipmanları, Alçak Gerilim Pano ve Salt, Trafo Postası, Orta / Yüksek Gerilim Pano ve Salt, İnşaat İşleri, Tel Çitler, Aydınlatma, Kamera Sistemleri gibi sistemin sürdürülebilirlik derecesine arttıran ve koruma ekipmanlarıdır.

Örnek Projeler

Gökkent

Gökkent Pazaryeri / 2017 / Kayseri

Hacı Bektaş

Hacı Bektaş / 2017 / Nevşehir

Hamzalı

Hamzalı / 2016 / Nevşehir

Enerji Tesisi Kurulumu İçin Teklif Alın